Android

5.000TL’ye Oyun Bilgisayarı

Dünyanın önde gelen bilgilsayar üretici firmaları her geçen gün yeni bilgisayar modelleri üretmekte ve bizlere sunmaktadır. Bu yazımız da sizlere hem oyun yapmak için hem de oyun oynamak için bilgisayar önerilerinde bulunacağız. Öncelikli olarak bir oyun bilgisayarı ile oyun yapılabilinir mi? sorusuna cevap verelim. Tabii ki “EVET”

Eğer yüksek çözünürlükte bir oyun yapacaksanız ve bu oyun bir FPS oyunu olacaksa bir oyuncu bilgisayarınıza ihtiyacınız olabilir. Aksi taktirde oyun bilgisayarı formatında güçlü ve hızlı bir bilgisayarınız yok ise yükse çözünürlüklü grafikleri bilgisayarınız açmayabilir ya da kasabilir. Bu da direkt olarak sizin aleyhinize olacaktır. Ufak bir yazılım bilginiz var ise ve bir oyuncu bilgisayarınıza sahip iseniz oyun yapmanız çokta zor ve yavaş olmayacaktır. Bir oyun bilgisayarı sayesinde simülasyon dahi yapabilirsiniz. Tabii bu biraz vaktinizi alabilir 🙂

Oyun bilgisayarın yeterli ekran kartı ve işlemcisi sayesinde hızlı bir şekilde oyun yazabilirsiniz. Unity, Unreal gibi oyun motorları kullanarak bu eğlencenizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bu tür oyun motorlarında grafik çözünürlükleri çok yüksek olduğundan oyununuzun oynanışını da çok keyifli hale getirebilirsiniz.

Burada yapmanız gereken ilk ve tek şey oyunun tam olarak ne olacağını düşünmektir. Bunu oyuna başlamadan düşünmeniz hız açısında daha yararlı olacaktır. Yaratıcı bir karaktere sahipseniz bu gibi oyun motorlarında oyun bilgisayarınızla harikalar yaratabilirsiniz. Hatta bir oyun tutkunuysanız ve bir oyuncuysanız, kendi oyununuzu kendiniz yaratabilirsiniz. Hatta ve hatta bu işten para dahi kazanabilirsiniz ve büyük paralar da kazanabilirsiniz. Oyununuzun oynanışlığı ve sürükleyici bir yapısı olması çok önemlidir. Bunu yapabilmeniz için diğer yazılarımızda da söylediğimiz üzere çok yüksek performanslı bir oyun olmasına gerek kalmamaktadır. Hatta çok yüksek performanslı oyunlar çok geniş kitlelere hitap edemez. Her kişinin bilgisayarı sizin bilgisayarınız kadar iyi olmayabilir. Yüksek gelir elde edebilmek için, onlarında bilgisayarının kaldırabileceği bir oyun olması gerekmektedir. Bütün bu kriterleri sağladıktan sonra oyununuzu yazmaya başlayabilirsiniz ve mağazaya koyabilirsiniz. Reklam vererek oyununuzun indirilmesini hızlandırabilirsiniz ve eğer gerçekten oynanışlı bir oyun yapabildiyseniz, oyununuz kısa süre içerisinde oynanma rekorları kırabilir! Şimdi geleceği değiştirme zamanı!

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Close
Close