Android

Android Studio Kurulum

Android Studio Kurulum Rehberi

Merhaba. Bu yazımız da sizlere Android Studio Kurulumunun nasıl yapıldığıyla alakalı bir yazı yazdık. Bu kurulum en güncel sürüm dahil olmak üzere diğer bütün android studio sürümleri ile aynıdır.

Öncelikli olarak işletim sisteminizin 32bit veya 64bit olup olmadığını kontrol ettikten sonra sisteminize uygun olanı seçip indirme işlemini başlatınız. Nereden indireceğiniz bilmiyorsanız buradan gidebilirsiniz.

 

 

Download tuşuna basarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. İndirme işlemine devam edebilmek için karşınıza çıkan lisans sözleşmelerini kabul etmeniz gerekmektedir. Kabul ettikten ve indirme işlemi bittikten sonra önünüze tekrar lisans ile alakalı yazılar gelecektir. Onları da kabul ettikten sonra indirme işlemine dönebilir ve devam edebilirsiniz.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza kurulum dosyası açılacak ve kurulum ile alakalı bilgiler önünüze gelecek. Hepsini okuduktan sonra “Next >” tuşuna basarak işleminize devam edebilirsiniz.

Bu aşamada sistem ile birlikte yüklenmesini istediğiniz bileşenleri seçip yükleme işlemine devam edebilirsiniz. Yükleme işlemine devam edebilmek için “Next >” tuşuna basabilirsiniz.

Bu aşamayı da geçtikten sonra karşınıza yeni bir lisans sözleşmesi gelecektir. Bütün maddeleri okuduktan sonra tekrar “I Agree” butonuna basarak lisans sözleşmesini kabul edebilirsiniz ve işleminize devam edebilirsiniz.

Sözleşmeyi onayladıktan sonra karşımıza Android Studio’nun ve SDK’nın hangi dosya içerisine yükleneceğini soran bir pencere gelecektir. Siz yüklenmesini uygun gördüğünüz bir dosya içerisine ya da işletim sisteminizin dosyalarının var olduğu dosyaların içine atabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra “Next >” tuşuna basarak yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

Eğer ki İntel Donanım Hızlandırıcı’ya sahip iseniz, bu aşamada karşınıza Android uygulamanız için kullanabileceğiniz Emilatör kurulum ayarlarının bulunduğu bir ekran çıkacaktır. Buradan emilatörünüzün kullanabileceği bellek miktarını ayarlayabilirsiniz.

Bu donanımın bulunmadığı bilgisayarlarda ise, bu pencere görüntülenmeyecektir ve doğrudan bir sonra ki adıma geçecektir.

Android Studio’nun “Başlat” çubuğumda kısayol olarak gözükmesini istiyorsak bu aşamada herhangi bir işlem yapmıyoruz fakat siz bunun olmasını istemiyorsanız “Do not create shortcuts” kısmını işaretleyip ardından “Install” düğmesine basıp işleminize devam ediyorsunuz.

Bu işlemi de yaptıktan sonra kurulum işlemleriniz başlayacaktır. Bu aşamada yükleme süresi biraz artarabilir. Yüklenmesini beklerken “Show Details” butonuna basarak tam olarak hangi dosyaların yüklendiğine göz atabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra “Next >” tuşuna basıp oradan çıkıyorsunuz ve çıkan pencereden “Finish” butonuna basıyoruz. Kurulum işlemimiz kısmen bitmiştir.

 

Artık Android Studio’da bizden aldığınız eğitimler ile geleceği yazmaya hazırsınız!

 

 

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Close
Close