Android

En iyi fotoğraf çeken 5 android telefon

Sosyal medya ve internetin günden güne gelişmesi ile birlikte taşınabilir mobil cihazların da günden güne geliştiğini görebiliriz. İnternetin ilk çıktığı zamanlardan bu güne kadar bir çok telefon piyasaya çıkmıştır ve her biri farklı teknolojileri ile pazara kendini duyurmuştur. Bunlardan ilki android yazılımlı telefonlar. Taşınabilir mobil cihazların çıkması ile birlikte ihtiyaç çoğaldı ve bu ihtiyaçları insanlar taşınabilir bir cihazda yapmak istedi. Bunun üzerine akıllı taşınabilir cihazlar tasarlandı ve pazara sunuldu. İlk zamanlar pek tutulmasa da daha sonradan insanların alışması ile birlikte bu cihazlar gelişmeye başladı.

İlk zamanlarda bir cihazdan istenilen özellikler aslında kısıtlıydı çünkü insanlar onların tam olarak neler yapabileceklerini bilmiyorlardı. Kamera sistemi çıktıktan ve telefonlara konulduktan itibaren kameralı telefonlar çok büyük rağbet gördü. Bir telefona sahip olmak o zamanlar biraz zordu ve kameralı telefon bir lüks gibi görülüyordu. Günümüze baktığımız da kamerasız telefon üretilmemesi ile birlikte kameralı telefonlar sıradan olarak görülüyor ve artık kamerası olan lüks değil kamerası en iyi çeken lüks telefon görülüyor.

40MP Kameralı HUAWEİ 

Bir çok firma artık çift kameralı telefonlar üretmeye başladı ve bu teknolojinin gerçekten işe yaradığını söyleyebiliriz. Çoğu insan ihtiyacı olduğunu için bu telefonları tercih eder, çoğu insan bunu lükslük olarak gördüğü için tercih eder çoğu insan ise sırf kamerası olan telefonla bir fotoğrafcı olup bu telefonları iş için de kullanabilir. Tam olarak ne amaçlı alındığının pek de bir önemi olmasa gerek.

İlk sırada tabii ki en iyi çözünürlüklü kamera sistemine sahip olan Huawei P20 Pro vardır. 40MP ‘lik arka kamerası sayesinde ekstradan bir fotoğraf makinası almanıza pek de gerek yoktur. Bu cihaz ile birlikte yüksek çözünürlükte fotoğraflar hatta videolar çekebilirsiniz.

İkinci sırada HTC ‘nin U12+ modeli vardır. Arka kamerası 12MP olup çok yüksek çözünürlükte fotoğarflar ve videolar çekmenize yardımcı olur. 12MP ‘in yazılımsal ve lens ayarları sayesinde o pikseli size çok güzel bir şekilde yansıtmaktadır.

Üçüncü sırada yine Huawei’nin P20 modeli mevcut. Arka kamerası 12MP olan bu cihaz, P20 Pro kadar çok yüksek çözünürlükte fotoğraf ve video çekemese de yine de 3. sıradadır ve abisi olan P20 Pro ‘ya oldukça yakındır. Orta bütçeli, fotoğraf çekmeyi seven ve kaliteli kamerası olsun diyen insanlar için çok güzel bir tercih olabilir.

Dördüncü sırada Samsung markasının Galaxy S9 mevcut. Arka kamerası 12MP olan bu modelde Samsung markasının yüksek teknolojisi bulunmaktadır. Dördüncü sırada olması kötü anlamına kesinlikle gelmez. Çok yüksek çözünürlükte videolar ve fotoğraflar çekmenize yardımcı olacaktır. Kullanışlık ve uzun ömürlü bir cihaz olmasından bu cihaz da tercihleriniz arasında olmalıdır.

Son sıramız da ise Xiaomi Mİ 8 bulunmaktadır. Arka kamerası 12 MP olup, ilk 5 ‘te yer almaktadır. Bu cihaz ile gittiğiniz turlarda ve gezilerde yüksek çözünürlükte fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarınız da paylaşabilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu kullanışlı uygulamar sayesinde fotoğraf ve video çekmeyi çok keyifli hale getirebilirsiniz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Close
Close