AndroidOYUN

Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Bir çok insanın hayali evde çalışarak para kazanmaktır. Mobil uygula ve mobil oyun yaparak hayatını idame ettirebilen insanların yanı sıra bir çok insan mobil uygulama ve oyun yaparak çok zengin bir hayat yaşamaktadırlar. Sadece 3 yararlı uygulama yapıp ayda en az 100bin TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Buralara gidebilmek için çok büyük üniversitelerde okumanıza ya da eğitim almanıza gerek yoktur. İhtiyacınız olan tek şey kararlılık ve azimdir.

Ayda bu kadar güzel gelire ulaşabilen insanlar uygulamalarının kullanışlığı ve gerekliliği neticesinde bu bütceye ulaşım sağlamaktadırlar. Uygulama ya da oyun yazmaya başlamadan önce tam olarak ne yapmak istediğinizi kafanızda çizmeniz ve karar vermeniz gerekmektedir. Yapılmayanı yapmanız sizin o gelirlere sahip olmanıza yarayacaktır. Tek yapmanız gereken bir fikir düşünmektir.

PubG, Fornite, gibi oyunlar bir fikir üzerine çıkmıştır. Siz de bir fikir oluşturup bu gibi büyük oyunlar yapabilirsiniz. Oyunlar genellikle bir grup yazılımcı tarafından yapılmaktadır, fakat siz tek başınıza bir fikir üzerine gerçekten oynaması keyifli bir oyun yapabilirseniz bu oyunun çok çok güzel efektlere sahip olmadan büyük oyunlara rakip olabilirsiniz. Biliyoruz ki FlappyBird adı altında yapılan oyunun grafikleri pek de güzel sayılmazdı. Ama oynaması kolay ve bağımlılık yapıcı bir yapıya sahipti. Bu sebeple çok büyük kitlelere ulaştı.

 

Oyun yazmaya başlamadan önce uygulama mı ya da oyun mu yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Aksi taktirde uygulama yaparken işin tam ortasında karar değiştirip onu oyuna dönüştüremezsiniz. Bu çok zor olacaktır ve vakit kaybına sebep olacaktır. Oyun yazarken Unity, Unreal gibi motorları kullanmanızı öneririz. Unity yüksek grafik çözünürlükleri ve yazılımcıya verdiği sınırsız yazılımı sayesinde bizim de terchimiz olmuştur.

Eğer yaratıcı bir karaktere sahip iseniz, Unity‘de oyun yazmak size çok keyif verecektir. Programın başında sizlere bir dünya veriliyor, ve siz dünyayı baştan sona yaratıyorsunuz. Programın içerisinden istediğiniz objeyi seçip oyunun içine atabilirsiniz. Ağaç, otomobil, eski evler ve daha neleri istiyorsanız hepsi mevcut. Program ücretli olmasına rağmen ücretsiz versiyonu da mevcuttur. Fakat ücretsiz versiyonda yaptığınız uygulama yılda 100bin$ gibi bir kazanca ulaşmadığı sürece ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Aksi taktirde sizden ücret talep edilecektir. Yılda o kadar para kazanabilen bir yazılımcı zaten unity gibi bir oyun motoruna vereceği ücreti hiç düşünmeyecektir.

Yaptığınız oyunları Windows, Linux, macOS, iOS, Android gibi işletim sistemlerinde çalıştırabiliyoruz. Siz bütün işletim sistemlerinde oyunumun çalışmasını istiyorum diyorsanız bu yazılım sayesinde bunu yapabilirsiniz tabii ki fakat bu sizi oldukça uğraştıracaktır.

 

Mobil uygulama yaparak insanlara hükmedebilirsiniz. Hatta dünyayı değiştirebilirsiniz.  Düşünün ve yazmaya başlayın.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Close
Close